»Prihajajo iz zelo različnih občin in tam že tako večinoma nimajo prijateljev. Zdaj se tako ali tako ne družijo, a prijateljev nimajo niti sicer veliko, zato še toliko bolj potrebujejo sošolce, učitelje in varno gnezdo, ki ga imajo v naših šolah. Tukaj so namreč manjše skupine, bolj intenzivni odnosi, več je tudi sodelovanja in pomoči.«
»Menim, da bi učitelji v glasbenih šolah potrebovali strokovne mentorje s področja, na katerem ima otrok primanjkljaj.«
»Vključevanje oddelkov otrok s posebnimi potrebami v osnovne šole se je izkazalo za izjemno dobrodošlo, saj otroci tako lažje sprejemajo različnost.«
»Nikoli ne bi smela dopustiti, da so se šole za otroke s posebnimi potrebami zaprle za tako dolgo.«
»Analiza bo osredotočena na identifikacijo otrok s posebnimi potrebami v sistemu glasbenega izobraževanja, popis možnosti prilagoditev za otroke s posebnimi potrebami v glasbenih šolah, usposobljenost strokovnih delavcev v glasbenem šolstvu za delo z otroki s posebnimi potrebami...«
»Morda učitelji pri otroku s posebnimi potrebami ne bodo doživeli tolikšnega aplavza na glasbenih tekmovanjih, doživeli pa bodo osebni, notranji aplavz ob srečnem, izpolnjenem otroku.«
»Bolj so ostali tisti iz srednje, ker smo si bili bližje kot s sošolci iz osnovne šole.«
»Če to projiciramo, bomo čez 15, 20 let imeli v šolah veliko otrok s posebnimi potrebami.«
»Pogrešajo sošolce, prijatelje iz drugih razredov, pogrešajo učitelje. Fizičnega stika se ne da kar tako nadomestiti, in to zdaj zelo intenzivno okušajo na svoji koži. Učitelji pa smo dobesedno 24 ur v službi,«
»Otroci s posebnimi potrebami imajo s sabo v vrtcu spremljevalce. Ti imajo minimalno plačo, a ne potrebujejo izobrazbe.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju